Kontaktní kampaň projektu Bezpečně na elektrokoloběžce

Většina návštěvníků neznala ani základní pravidla pro jízdu na elektrokoloběžce.


Od června do září letošního roku probíhala kontaktní kampaň projektu Bezpečně na elektrokoloběžce, na níž se mohli návštěvníci dozvědět informace o elektromobilitě, vyzkoušet si praktické aktivity, které se právě elektrokoloběžkám věnují a rozšířit si obzory o tomto tématu. Kampaň byla prezentována v rámci akcí pro širokou veřejnost ve 12 velkých městech České republiky.

„Barevná prezentace kampaně v návštěvnících vzbuzovala zájem a s nadšením si zkoušeli připravené vzdělávací aktivity.“ uvádí Radka Binhaková, ředitelka Prevencí pro život. Mezi aktivitami se nacházely i unikátní příběhy, vytvořené z reálných dopravních nehod na elektrokoloběžkách. Návštěvníci tak pomocí sluchátek zjistili, jakých chyb se jezdci na elektrokoloběžkách dopustili a jaké byly následky vzniklé nehody.

„Příběhy byly nejnavštěvovanější aktivitou. Díky doplnění o vizuální stránku v průhledných boxech byl ze strany veřejnosti o poslech opravdu velký zájem. “ uvádí Kateřina Pořízová, realizátor kontaktní kampaně. „Nejčastěji se lidé pak mylně domnívali, že na elektrokoloběžce je možné jezdit po chodníku.“ doplňuje Pořízová.
Mezi další aktivity patřil velkoformátový panel s otázkami a odpověďmi, který odkazoval na platnou legislativu. Dále kampaň nabízela unikátní dráhu pro elektrokoloběžky, kde si návštěvníci přímo na elektrokoloběžce vyzkoušeli, jaké je přejíždět kanály, koleje a další nerovnosti, které se v městech nacházejí.

Kontaktní kampaň je vytvořena tak, aby si návštěvník odnášel zážitek i informace. „Téma elektrokoloběžek je potřeba vhodným způsobem komunikovat veřejnosti a dostat jej do povědomí.“ zmiňuje Tomáš Neřold, vedoucí samostatného oddělení BESIP Ministerstva dopravy.

Díky Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů tak vznikl tento projekt, který se o osvětu zasluhuje a jehož byla kontaktní kampaň součástí.